ZIELONA GÓRA:

Deptak będzie zamknięty dla samochodów

Ten temat powraca, co jakiś czas. Prezydent Janusz Kubicki zapowiada radykalne rozwiązanie i mówi głośne „nie” samochodom, które poruszają się po deptaku.

Ile razy widzieliśmy jeżdżące swobodnie po deptaku samochody? Obrazek aut na starówce do rzadkich niestety nie należy. Gospodarz miasta w Radiu Index zapowiedział, że samochody znikną z deptaka.

Wszystkich wykluczymy, ale dostawcy mają prawo. W Krakowie czy we Wrocławiu widziałem dostawców. Do godziny 9:00 wszystkie sprawy były załatwione. Koniec i kropka. Myślę, że deptak będzie otwarty w określonych godzinach. Chcemy zainstalować słupki, które będą wysuwane. Będziemy chcieli, żeby to monitoring obsługiwał. System będzie w stanie wpuścić osobę upoważnioną do wjazdu. Samochodów niekiedy jeździ po deptaku zbyt dużo.Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry

Konsultacje w tej sprawie organizowali już radni Zielonej Razem: Andrzej Brachmański i Robert Górski. W walce z kierowcami, którzy łamią prawo i niezgodnie z przepisami jeżdżą po deptaku pomoże uruchomiony nowoczesny system monitoringu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: