HOTZIELONA GÓRA:

Czas na Budżet Obywatelski! Zobacz, kiedy i jak można zgłaszać projekty

Rusza kampania promująca tegoroczny Budżet Obywatelski. Projekty będzie można zgłaszać od 19 kwietnia do 2 maja. Głosowanie, ze względu na pandemię odbędzie się przez internet.

Wszystkie projekty muszą być zrealizowane na działkach, które są własnością miasta, a efekty projektu muszą być ogólnodostępne dla zielonogórzan. Ważna zmiana w stosunku do minionych edycji. Pomysły powinny być możliwe do zrealizowania w ciągu roku budżetowego.

19 kwietnia, przez 2 tygodnie będzie można zgłaszać swoje pomysły, które będą potem poddane pod głosowanie. Oczywiście, do głosowania będą dopuszczone projekty, które przejdą pozytywną weryfikację.

W przeszłości, w ramach budżetu obywatelskiego powstały m.in. murale – 4 Żywioły na silosach przy ul. Chmielnej. Grupa Inicjatywna później poszła za ciosem i zgłaszała kolejne projekty.

Wystartowałyśmy z kolejnym projektem – torem sprawnościowym “4 Żywioły”. Powstał tor o 2-kilometrowej pętli z szesnastoma przeszkodami. Bardzo trafiona inwestycja. Wielu mieszkańców używa tego toru i chętnie trenuje. Potem wystartowaliśmy z kolejnym projektem, ścieżką rowerową ‘Leśne, rowerowe szaleństwo”.

Szczegóły i harmonogram znajdziecie na portalu wZielonej.pl. Głosowanie ruszy pod koniec maja i potrwa 2 tygodnie. Zwycięskie projekty poznamy do 20 czerwca. Pula budżetu to w sumie 6,5 mln zł.

foto: mat. UM

wideo: Katarzyna Mayer-Bzowa, Tomasz Noskowicz

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: