ZIELONA GÓRA:

Co dalej z Wydziałem Komunikacji?

Wydział Komunikacji miałby zmienić siedzibę z kamienicy przy ulicy Sienkiewicza na nową. Zielonogórzanie pytają: kiedy? – Przeprowadzka musi nastąpić, ale nie będę teraz obiecywać terminu – mówi prezydent miasta Janusz Kubicki.

Kłopoty związane z załatwieniem spraw przy Sienkiewicza zgłosili zielonogórzanie w audycji Radia Index “Prezydent na 96 fm”, w której gospodarz miasta odpowiada na pytania mieszkańców.

Słuchaczka zauważyła, że:

[…] Po pierwsze, administracja pełni służebną rolę dla obywatela, a więc dlaczego Wydział Komunikacji nie może pracować od 8:00 do 18:00? […] Po drugie, mamy dwa wydziały – przy ulicy Sienkiewicza obciążony oraz przy ulicy Podgórnej, gdzie po korytarzach hula wiatr. Nie można części kompetencji przekazać dla tego wydziału? Po trzecie sprawa numerków: dziennie  jest wydawanych do zarejestrowania pojazdu około 50 sztuk. Petenci biorą po kilka, nie pojawią się, a efekt jest taki, że około godziny 14:00 nie ma już numerków, bo limit wykorzystany i klientów nie ma, tylko puste krzesła. Po czwarte część okienek jest nieczynna. […] Po piąte, parkingi – przyglądałam się, gdzie ludzie parkują samochody. Na parkingu przed Wydziałem, na parkingu Lidla oraz na nieutwardzonym placyku w głębi parkingu wydziału. Prawdopodobnie część terenu jest miasta, może to byłby dobry pomysł, aby tam pomyśleć o stworzeniu parkingu? […] 

Prezydent Janusz Kubicki wyjaśnił, dlaczego zmiana siedziby akurat tego wydziału nie jest łatwa do zrealizowania.

 

Włodarz miasta zapewnił, że wielokrotnie były podejmowane próby usprawnienia działalności urzędu.

 

Padło również zapewnienie, że Wydział Komunikacji będzie miał nowe miejsce, ale na tę chwilę miasto ma liczne inne ważne wydatki. 

 

Warto dodać, że miasto myśli także nad przeniesieniem innych jednostek swojego urzędu, by mieszkańcy mogli załatwiać wszelkie sprawy w jednym budynku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: