ZIELONA GÓRA:

Chcesz mieć większy metraż lub brak długów? Pomoże Dział Zamiany Mieszkań

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zielonej Górze znowu przechodzi zmiany. Wcześniej wyodrębniono go z Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, teraz pojawiła się w nim nowa jednostka – Dział Zamiany Mieszkań.

Dział będzie pośredniczył w zamianie mieszkań, jeżeli co najmniej jedno z nich jest lokalem komunalnym. Przykładowo, wielodzietna rodzina będzie mogła dostać większy metraż w zamian za jednopokojowe mieszkanie dla osoby samotnej.

Mamy dwa lokale komunalne. Jest wielodzietna rodzina, która gnieździ się na dwupokojowym mieszkaniu. Jest też za duży lokal, samotna matka nie radzi sobie z opłatami. Pani nie przysługuje pomoc w formie dodatku mieszkaniowego, ponieważ przekracza metraż. No i mamy zamianę lokalu komunalnego na komunalny.Katarzyna Matuszkiewicz, kierownik Działu Zamiany Mieszkań

Zamiana może dotyczyć także mieszkań własnościowych lub spółdzielczych oraz lokali zadłużonych. W ostatnim przypadku warunkiem zamiany jest spłata długu. Dodatkowo prezydent przywraca tytuł prawny do takiego lokalu.

Dział Zamiany Mieszkań pomoże załatwić wszystkie formalności. Na stronie internetowej udostępnia niezbędne formularze oraz bazę ofert zamiany lokali. Kwestie takie jak akt notarialny czy zgoda spółdzielni mieszkaniowej na zamianę pozostają w rękach lokatorów.

Jedyne, co sam mieszkaniec Zielonej Góry musi zrobić, to jeśli ma lokal własnościowy czy spółdzielczy, musi udać się do swojej spółdzielni z naszym drukiem, który potwierdza, że zamiana może nastąpić. Wpisuje też, czy jest zadłużenie, czy nie. Następuje zgoda pisemna spółdzielni. Właściciel musi przyjść z aktem notarialnym, aby poświadczyć, że jest właścicielem.Katarzyna Matuszkiewicz

Zielona Góra dysponuje ponad 3700 mieszkaniami w 510 wspólnotach. W bazie ofert ZGM-u znajduje się zaś 31 mieszkań z propozycją zamiany.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: