ZIELONA GÓRA:

Brakuje miejsc w żłobkach. Prezydent: to problem nierozwiązany od lat

Do końca miesiąca mają czas rodzice, by potwierdzić miejsce zakwalifikowanych dzieci w miejskich żłobkach. Nabór na rok 2019/2020 już się zakończył, dla wielu dzieci w publicznych placówkach miejsc zabraknie.

Rodzicom niezakwalifikowanych dzieci pozostaną żłobki niepubliczne. Jedna ze słuchaczek Radia Index pytała w audycji Prezydent na 96 FM, czy będzie możliwość zapewnienia opieki wszystkim dzieciom w żłobkach miejskich. Janusz Kubicki odparł, że nie ma na to szans.

To jest problem nierozwiązany od dziesiątków lat. Nie jesteśmy wyjątkiem, staramy się robić to, co jest możliwe. Nigdy tak nie było i nic nie wskazuje na to, żebyśmy szybko mogli zapewnić miejsca wszystkim dzieciom w żłobkach. Dla nas dużym wysiłkiem i wielkim obciążeniem finansowym było zapewnienie opieki wszystkim dzieciom w przedszkolach. Niestety, na żłobki jest jeszcze czas.<span class="su-quote-cite">Janusz Kubicki</span>

W tej chwili w publicznych placówkach przygotowane zostało ponad 400 miejsc.

W sumie tych miejsc jest troszkę więcej. My jeszcze wykupujemy miejsca w prywatnych żłobkach. To na pewno nie jest spełnienie, ale jest teraz reforma oświaty. I zamiast te pieniądze przeznaczyć na budowę nowych żłobków, musieliśmy je przeznaczyć na budowę nowej szkoły.<span class="su-quote-cite">Janusz Kubicki</span>

W Zielonej Górze działają trzy miejskie żłobki. Przy naborze brana jest pod uwagę m.in. sytuacja materialna rodziny, jak również liczba dzieci i sytuacja zawodowa rodziców.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00