WAŻNEZIELONA GÓRA:

43 mln zł od rządu na usuwanie skutków pożaru w Przylepie. Utylizacja powinna potrwać do kwietnia

– To jest wzorcowy model współpracy ponad podziałami przy kryzysie – tak mówiła o współpracy z miastem minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, która dziękowała dziś w Zielonej Górze za przeprowadzoną akcję gaszenia hali z toksycznymi odpadami w Przylepie.

Szefowa resortu przywiozła też do Zielonej Góry deklaracje finansowe od rządu, mające pomóc w usunięciu skutków pożaru i rekultywację terenu, który ucierpiał.

My deklarujemy w imieniu pana premiera Mateusza Morawieckiego i rządu, że kwota to 43 mln zł. Taką kwotę przeznaczymy. W momencie podpisania odpowiednich umów te środki będą zabezpieczone. Kwota zabezpieczona przez miasto, za co też dziękujemy, to 12 mln zł.

Moskwa powiedziała, że liczy też na wsparcie ze strony lubuskiej marszałek. Przedstawiciele resortu krytykowali działania Elżbiety Polak zaraz po wybuchu pożaru. Mówi wiceminister Jacek Ozdoba.

Informowano społeczeństwo, że aparatura monitorująca powietrze została wyłączona. Wyłączone to zostało myślenie, zwłaszcza jednej pani, która masowo dezinformowała społeczeństwo, a pożar wykorzystała do prowadzenia prekampanii wyborczej.

Obecny na konferencji wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk liczy, że likwidacja składowiska odpadów może potrwać osiem miesięcy i według takich szacunków powinna zakończyć się w połowie kwietnia przyszłego roku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00