WOŚP

Wzruszająca “Marsylianka” i solidarność woodstockowiczów z Francuzami

Przyjaźń, miłość i muzyka to nie tylko slogan Woodstocku, ale też przekaz, jaki ma za sobą nieść przystanek i jego uczestnicy. Dlatego też po wydarzeniach we Francji woodstockowa publiczność uczciła pamięć ofiar tragedii.

Po godzinie 22:00 na dużej scenie stanął Jurek Owsiak, który wraz z Pokojowym Patrolem rozdał festiwalowiczom kartki trzech barw: niebieskiej, białej i czerwonej. Ci w ramach upamiętnienia ofiar wydarzeń w Nicei, sprzed niespełna 24 godzin, stworzyli dużą flagę Francji przy dźwięku Marsylianki.

Dodatkowo Jurek Owsiak ze sceny wygłosił apel do wszystkich –Nie odgrodzimy się od siebie, nie wykopiemy rowów, nie zrobimy zasieków. Musimy coś zmienić w głowach. Na całym świecie. Przede wszystkim u polityków. To oni muszą coś zmienić. Reagując przemocą na przemoc nie uda się nigdy osiągnąć nic dobrego. Musimy inaczej patrzeć na ludzi, na religię, na ich przekonania. Musimy szanować się nawzajem.

Dziś solidaryzujemy się z tymi, którzy mają ogromny ból w swoich sercach, solidaryzujemy się z tymi, którzy stracili najbliższych, przez przemoc, przez nietolerancje, przez nienawiść. Nie można przemocą walczyć z przemocą! Bądźcie pokojowo nastawieni do życia i do świata. Pokażcie, że to miejsce jest również pokojowo nastawione, że jesteście na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. 

Film z tego, co działo się pod sceną znajdziecie poniżej.

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: