UCZELNIA:

Za dwa tygodnie studenci zdobędą miasto! Jakie atrakcje w Bachanalia?

Już 48 raz zielonogórscy żacy przejmą Zieloną Górę! Wielkimi krokami nadchodzą Bachanalia. Będą wydarzenia, bez których tej imprezy sobie nie wyobrażamy, nowości i wielkie – miejmy nadzieję – powroty.

Oficjalnym początkiem akademickiego święta jest oczywiście Parada Bachanaliowa. Hasło pochodu to „W samo południe”, a motywem przewodnim będzie Dziki Zachód. Szykujcie więc kowbojki, kapelusze i ostrogi! Przydadzą się 21 maja o 12:00. Pod wieczór, o 18:00, niczym w prawdziwych westernach, będzie czas, by wrzucić coś na ruszt, a potem na ząb.

Zapraszamy wszystkich na kampus B, gdzie odbędzie się Wielkie Grillowanie. Będzie mnóstwo atrakcji, zarówno kulturalnych, jak i sportowych. Nowością jest święto kolorów. Będziemy wyrzucać w powietrze proszki holi.Dominika Masionek, przewodnicząca Parlamentu Studenckiego

Do historii Bachanaliów przeszły Zmagania Akademików, czyli rywalizacja mieszkańców domów studenckich na boisku „Ziemowita”. Tym razem organizator – AEGEE Zielona Góra – zachęca jednak, żeby przyjść dużo wcześniej.

Zmagania Akademików odbędą się 22 maja o 15:00, jednak atrakcje zaczną się pojawiać już o 13:00. Mamy kilka niespodzianek dla kibiców drużyn i ludzi, którzy będą wtedy na kampusie. Wydarzenie potrwa do późnych godzin wieczornych. Po raz kolejny drużyny ze wszystkich akademików staną między sobą do walki. Aplikacje drużyn już ruszyły. Potrwają do momentu, aż każdy dom studencki zgłosi swoją ekipę.Mateusz Jopek, prezydent AEGEE Zielona Góra

Rozgrzewką studenckich głosów przed dniami koncertowymi będzie natomiast UZ Factor, czyli konkurs karaoke. A przypomnijmy, że w czwartek 24 maja i w piątek 25 maja na stadionie UZ wystąpi m.in. Łąki Łan, Piękni i Młodzi, Brodka i Nocny Kochanek.

Dobra wiadomość dla wysportowanych – wraca Bieg o Puchar Rektora. Po rocznej przerwie przed rektoratem Uniwersytetu Zielonogórskiego znów zgromadzą się biegacze.

Bachanaliowy program ocenił prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Wojciech Strzyżewski.

Te Bachanalia z roku na rok wyglądają coraz bardziej okazale. Myślę, że za moich studenckich czasów, kiedy jedna platforma jechała przez deptak, to już było duże wydarzenie. W tej chwili tradycyjna Parada Bachanaliowa jest wielkim wydarzeniem dla mieszkańców i na pewno robi wrażenie, że oto studenci zdobywają miasto. Myślę, że w tym roku również będziemy mieli wiele atrakcji. Nie tylko artystycznych, sportowych, ale także naukowych.prof. Wojciech Strzyżewski

Bachanalia 2018 odbędą się między 21 a 25 maja.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00