AZS:UCZELNIA:

Skład siatkarzy zamknięty. Za tydzień początek przygotowań

Za niespełna miesiąc początek sezonu w siatkarskiej II lidze. AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego skład już ma zbudowany. W klubie pozostało tylko czterech graczy z poprzedniego sezonu.

Zmiany także w sztabie szkoleniowym. Wiktora Zasowskiego, który odszedł do Astry Nowa Sól zastąpił dotychczasowy asystent Robert Sokal, który poprowadzi drużynę wespół z Robertem Bitnerem. Jakie cele nowy sztab szkoleniowy stawia zespołowi?

Ze sportowego punktu widzenia podchodzę tak, że w sporcie zawsze się walczy o najwyższe cele. Nie mogę powiedzieć jako trener, że walczymy o utrzymanie, bo to mogłoby dla niektórych zawodników być krzywdzące i deprymujące. Powiem więc tak, że walczymy o najwyższe cele.

Zielonogórzanie w kolejny poniedziałek rozpoczną przygotowania do sezonu.

Zaczynamy od 24 sierpnia. Praktycznie do pierwszego meczu będą to dwa treningi dziennie. Od poniedziałku, do piątku, plus ewentualnie sparingi i turnieje, które będą w weekendy. Może zaczynamy troszeczkę później niż inni, za to będzie trenować dwa razy dziennie. Myślę, że dobrze się przygotujemy do sezonu.

Sezon w II lidze rusza 26 września. Zielonogórzanie kolejny sezon zagrają w grupie czwartej. Na inaugurację sezonu zmierzą się u siebie z Olavią Oława.

Więcej o akademikach, o nowych twarzach w drużynie w całej rozmowie z R. Sokalem.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: