UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Sięgnij do szuflady albo do… głowy po uczelniane wspomnienia! Przyjmie je „UZeciak”

Skoro Bachanalia będą jubileuszowe, muszą być wyjątkowe. Z okazji 50. edycji Dni Kultury Studenckiej planowana jest sentymentalna podróż w czasie. Wspomnienia, jak kiedyś wyglądały studia i zabawa studentów, mają przywołać pamiątki sprzed lat. Zbiera je Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów „UZeciak”.

Pamiątki mogą być rozmaite. Stowarzyszenie ma już w zbiorach m.in. informatory bachanaliowe z lat 60. i 70. Nawiązało też pierwsze kontakty z absolwentami zielonogórskich uczelni.

Zaczęło się od Wyższej Szkoły Inżynierskiej, później przez chwilę równolegle była Wyższa Szkoła Nauczycielska, potem Wyższa Szkoła Pedagogiczna. W latach 90. powstała politechnika, która później połączyła się z Wyższą Szkołą Pedagogiczną i powstał prawie 20 lat temu UZ. Więc jest to kilka uczelni, które były w tych samych miejscach, gdzie teraz nasze kampusy uniwersyteckie. Ale absolwenci są wspólni, wspomnienia też są wspólne, dlatego chcemy to wszystko zebrać w ramach tych 50. Bachanaliów.<span class="su-quote-cite">Marek Herejczak, Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego „UZeciak”</span>

Ze zdjęć, plakatów czy innych przedmiotów powstanie później wystawa.

Podejrzewam, że może razem z uczelnią znajdziemy jakieś miejsce, które byłoby dostępne do ekspozycji. Ale najpierw musimy mieć materiały, więc tutaj gorący apel i prośba: jeśli ktoś ma i chciałby się podzielić pamiątkami studenckimi, to jak najbardziej – prosimy o kontakt.<span class="su-quote-cite">Marek Herejczak</span>

Zgłosić się mogą również osoby, które nie mają rzeczy związanych z uczelnią, ale chętnie podzielą się swoimi wspomnieniami. Ze stowarzyszeniem „UZeciak” można skontaktować się telefonicznie (tel. 605 614 134) lub mailowo (m.herejczak@wp.pl). Możecie też dostarczyć pamiątki do Radia Index (al. Niepodległości 13), a my przekażemy je dalej.

O akcji zbierania pamiątek, a także historii Bachanaliów w Zielonej Górze posłuchacie poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00