UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Politologia. Dobry kierunek na UZ!

Zażarte dyskusje, twórcze poszukiwania odpowiedzi na problemy społeczne i polityczne współczesnego świata, tak w dużym skrócie wygląda studiowanie na politologii.

Rekrutacja na Uniwersytecie Zielonogórskim przeskoczyła już na trzeci stopień. W III Naborze kandydaci mogą się zarejestrować i złożyć wniosek na studia do 4 października. Dla przyszłych studentów pozostał wybór spośród pięćdziesięciu kierunków na stacjonarne studia I stopnia i jednolite magisterskie. Jednym z nich jest politologia w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji (INPA).

Jeśli myślisz o zaangażowaniu się w działalność społeczną, chcesz zostać politykiem, pracować w instytucjach samorządowych lub marzysz o zawodzie dziennikarza, to politologia jest jak najbardziej trafionym wyborem, strzałem w dziesiątkę. Zażarte dyskusje, twórcze poszukiwania odpowiedzi na problemy społeczne i polityczne współczesnego świata, tak w dużym skrócie wygląda studiowanie na tym kierunku.

To z jakimi przedmiotami będzie musiał zmierzyć się student? O szczegóły zapytaliśmy gościa Radia Index dr Piotra Pochyłego.

Będzie miała pani zajęcia o mniejszościach narodowych, konfliktach zbrojnych, ruchach społecznych, o myśli politycznej czy stosunkach międzynarodowych. Można sobie również sprofilować pod względem zainteresowań czy wybranej specjalności zajęcia. Szczegółowo zgłębiać tematy z polityki zagranicznej, aspektów ekonomii, psychologii polityki. Oczywiście są zajęcia z teorii polityki, czyli jak się „pisze”, jak się konstruuje pewne koncepcje, bo jak wiemy z teorii wszystko wynika, to co się dzieje w praktyce.

W całej rozmowie z dr P. Pochyłym możecie posłuchać na temat możliwości wyjazdu  w ramach „Erasmusa” czy też praktyk studenckich w Parlamencie Europejskim, gdzie można zdobyć pierwsze szlify w politycznym fachu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: