UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Nowe sekcje AZS UZ: Obie kobiece!

Piłka ręczna w wydaniu II ligi kobiet oraz kobiecy futsal w I lidze – to nowości, jeśli chodzi o sekcje ligowe w AZS-e Uniwersytetu Zielonogórskiego.

O nowych sekcjach w programie Szatnia Akademików mówił Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ.

W tym roku będziemy mieli po raz pierwszy piłkę ręczną kobiecą. Jest to drużyna stworzona z zawodniczek trenujących w SMS Zielona Góra oraz byłych i aktualnych studentek Uniwersytetu Zielonogórskiego. Drugą nowością będzie zespół futsalistek, który wystąpi w I lidze.

Trenerem drugoligowych piłkarek ręcznych będzie Paweł Petela. Niebawem poznamy też osobę, która poprowadzi pierwszoligowe futsalistki.

Trenerką – bardzo mi zależało – żeby to była kobieta, rozmawiamy jeszcze z dwiema osobami, w tym tygodniu podejmiemy decyzję, kto to będzie, bo treningi rozpoczynają się z początkiem października. Liga ruszy miesiąc później. Zespół będzie oparty na studentkach. Piłkarki ręczne ruszają 21 października.

Rozgrywki rozpoczęły już zespoły w II lidze tenisa stołowego i w I lidze piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści w sobotę zmierzą się w lubuskich derbach z ZEW-em Świebodzin. Mecz w hali UZ o 17:00. Transmisja w Radiu Index i w Index TV.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00