UCZELNIA:

Malarka, która wzięła się za fotografię. Prace studentki UZ zaprezentowane za Odrą

Osiągnięcia i możliwości studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego wykraczają niekiedy daleko poza uczelnię. Przykładem mogą być praktyki studentów informatyki i astrofizyki komputerowej na Teneryfie. Dużo do pokazania mają też ci, którzy zajmują się dziedzinami artystycznymi.

Izabela Sak, studentka malarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim, była uczestniczką festiwalu lAbiRynT w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą. W miniony weekend zaprezentowała tam wystawę pt. „Wartość”. Składają się na nią prace fotograficzne wydrukowane na papierze pakowym. Ten pomysł zrodził się w jej głowie już na studiach licencjackich.

Jaka była droga do pokazania fotografii za granicą? O tym – sama artystka:

Wysłałam zgłoszenie. Prace zostały zaakceptowane, spodobały się. Powstanie również katalog wystawy. W internecie można już prześledzić i sam festiwal, i prace poszczególnych artystów. W moich pracach ważne są nie tyle ubrania nadrukowane na papierze, co metki. Na nich są słowa klucze – do każdego ubrania przynależy jedna metka właśnie z tymi odpowiednimi słowami.Izabela Sak

Na festiwalu lAbiRynT można było obejrzeć prace z różnych dziedzin sztuki – głównie fotografii i malarstwa. Ich autorami są twórcy z Polski, Niemiec i Czech.

Izabela Sak ukończyła w tym roku studia licencjackie w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ. Kontynuuje naukę na poziomie magisterskim. Jest stypendystką ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Stypendium za wybitne osiągnięcia otrzymała w styczniu tego roku.

Zobacz więcej
Back to top button
X