HOTROZMOWA NA 96 FM:

Szpital tymczasowy w Zielonej Górze niemal pełny!

– Sytuacja jest bardzo poważna, chyba najtrudniejsza od początku pandemii – mówił dziś o sytuacji w zielonogórskim szpitali Sebastian Ciemnoczołowski. Radny wojewódzki z Koalicji Obywatelskiej i specjalista ds. inwestycji w Szpitalu Uniwersyteckim był gościem Rozmowy na 96 FM.

Nasz gość powiedział wprost. Tak źle, jak teraz jeszcze nie było.

Sytuacja jest bardzo poważna, chyba najtrudniejsza od ponad rocznej pandemii. Mamy bardziej nasiloną falę niż na jesieni. To też widać po tym, co się dzieje u nas w szpitalu tymczasowym. Mimo, że to największa tego typu lecznica w Polsce, to w tej chwili jest niemal całkowicie zapełniony. Zarząd województwa wspólnie z prezesem podjął decyzję, żeby kolejne oddziały przeznaczać na pacjentów covidowych.Piotr Żyto dla falubaz.com

Niemal wszystkie szpitalne siły zostały rzucone na walkę z COVID-19. Już teraz zapadła decyzja o przejęciu kolejnego budynku na potrzeby walki z pandemią.

Ciemnoczołowski odniósł się też do sytuacji kadrowej szpitala. Określił ją mianem dramatycznej.

Pacjenci sami nie są się w stanie leczyć. Apel do wszystkich, którzy mogą w stanie pomóc. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami wojewody i zarządem województwa oraz panią marszałek. Wszyscy robią, co mogą. Mam nadzieję, że tę falę wytłumimy szczepieniami.Piotr Żyto dla falubaz.com

Wiadomo już, że szpital tymczasowy w nowym budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka będzie funkcjonował dłużej. Na dziś mówi się, że do końca czerwca.

Rozmowa na 96 FM na wZielonej.pl. W niej także o sytuacji politycznej w lubuskim sejmiku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: