ROZMOWA NA 96 FM:

Sprawdzamy, co słychać w Tancbudzie

We wrześniu otwierana była z pompą, w obecności władz miasta i zaproszonych gości. Miała służyć młodszym i starszym, którzy kochają taniec. Tomasz Misiak w audycji Rozmowa na 96 FM powiedział -sprawdzam. Jak po niespełna pół roku działa Tancbuda, która powstała z Budżetu Obywatelskiego?

O działaniach opowiadał w audycji Filip Czeszyk – szef Studia Tańca Spoko Family. Jego zdaniem na dziś 95% założeń udało się zrealizować.

Budynek funkcjonuje od rana do późnego wieczora. Musimy zamykać działalność ok. 22, ponieważ jesteśmy w środku osiedla. Wytłumienie budynku jest świetne, bo nawet jak jesteśmy w środku i łupiemy tą muzyką, to tego nie słychać na zewnątrz. Mamy Europę i to Europę plus! Podobne miejsca można spotkać w najbardziej rozwiniętych krajach i Zielona Góra jest w ścisłej czołówce – chwali się Czeszyk.

W tym tygodniu miejsce gościło laureatów plebiscytu Ale Sztuka! Tam wręczano statuetki tym, którzy najbardziej przysłużyli się zielonogórskiej kulturze w minionych dwunastu miesiącach.

Duże wyróżnienie dla nas, ale Tancbuda ma wiele różnych funkcji. Tam trenują w ramach w-f dzieciaki z SP 1. Odbywają się tam zajęcia gimnastyczne.  Duża ich część ma też zajęcia taneczne.

Ponadto z miejsca korzystali już seniorzy, którzy przychodzili na zajęcia fitness. W tym roku F. Czeszyk planuje tam wydarzenie pod hasłem „Tancbuda Challenge”. To ma być pierwszy turniej street dance’u, czyli tańca do muzyki hip-hopowej. Impreza ma odbyć się 27 maja.

– Jedynym problemem jest Bruno Mars, który tego dnia koncertuje w Krakowie – śmieje się Czeszyk.

Więcej o planach szkoły Spoko i Filipa Czeszyka posłuchacie poniżej.

Rozmowa na 96 FM (10-02)

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00