ROZMOWA NA 96 FM:

Sposoby na walkę ze smogiem w mieście? Koalicja Obywatelska proponuje tzw. smogowóz

Zielona Góra potrzebuje więcej rozwiązań antysmogowych – uważa radny Marcin Pabierowski. Przypomniał, że klub Koalicji Obywatelskiej, któremu przewodniczy, postulował wprowadzenie pakietu różnorodnych działań mających na celu poprawę jakości powietrza. Jednym z nich był zakup antysmogowego drona. Sprzęt już funkcjonuje – mierzy stężenie szkodliwych pyłów. W opinii radnego to jednak jeden z wielu kroków.

Pabierowski uważa, że miasto powinno postawić również na edukację zielonogórzan, badania termowizyjne budynków na wzór poznańskiego programu „Trzymaj ciepło” oraz tzw. smogowóz.

Auto kosztuje około 250 tysięcy. Służy do pomiaru wody, powietrza. Tam jest wiele sond i wskaźników, więc pewnie będzie ono nowością i dodatkową prewencją, łącznie z dronem. Jako Koalicja Obywatelska będziemy kładli na to nacisk.Marcin Pabierowski, przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej

W całości Rozmowy na 96 FM – także o niebezpiecznych odpadach w Przylepie oraz projekcie utworzenia Lubuskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Rozmowa na 96 FM – Marcin Pabierowski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: