ROZMOWA NA 96 FM:

Porycki: W USA Owsiak byłby bohaterem

Nie milknie dyskusja na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i rezygnacji Jerzego Owsiaka z funkcji szefa fundacji.

Pod hasłem „Murem za Owsiakiem” w sieci podpisuje się wiele osób. Planowane są także spotkania mające być świadectwem wsparcia dla twórcy orkiestrowego grania. Na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i działalności Owsiaka wypowiadał się w Rozmowie na 96 FM Łukasz Porycki. Wicemarszałek województwa lubuskiego był aktywny podczas 27. finału. On wspólnie z rodziną licytował pokazową akcję „podpal radnego” w Zielonej Górze.

W Stanach Zjednoczonych Jurek Owsiak okrzyknięty byłby bohaterem. Człowiek od 27 lat pomaga dzieciom, uzupełnia system ochrony zdrowia. 60 tys. urządzeń do szpitali specjalistycznych, które ratują życie. Kilka finałów było tematycznych, m.in. geriatria, gdzie też państwo ma zaległości, bo się starzejemy. I ktoś taki jest szkalowany? Dla mnie to jest szokiem.Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego

Wicemarszałek województwa lubuskiego odniósł się także do nominacji Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. Zgłoszenia dokonał jeden z posłów Kukiz’15.

Przeanalizowałem procedurę zgłaszania, na razie to system przyjął zgłoszenie. Wcześniej Orkiestra była nominowana, teraz Jurek Owsiak. Trzymam kciuki. On jest skromnym człowiekiem, uważam, że nie chce dla siebie rozgłosu, tylko chce działać. Za te lata należy mu się ta nominacja i powinna być dalej rozpatrywana.Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego

Cała Rozmowa na 96 FM z Łukaszem Poryckim do wysłuchania poniżej.

Rozmowa na 96 FM 16-01

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00