ROZMOWA NA 96 FM:

Plac Matejki w remoncie. Którędy jechać? Brachmański: „otwórzmy przejazd przez deptak”

Był za tym, by ograniczyć wjazd na deptak, uważa jednak, że to dobre tymczasowe rozwiązanie. Usprawiedliwia to okolicznościami. Radny Andrzej Brachmański proponuje, by na czas robót na Placu Matejki udostępnić aleję Niepodległości dla ruchu aut.

Od jutra do zakończenia prac ruch na Placu Matejki będzie zamknięty. Miasto zapewnia, że mieszkańcy swobodnie dojdą i dojadą do domów. Zielonogórzanie nie do końca się z tym zgadzają. Jedną z sugestii było właśnie to, by pozwolić na przejazd przez deptak.

Prawda jest taka, że przy urzędzie skarbowym, czyli ulicy Pieniężnego jest armageddon cały czas. Nie ukrywam, że będę namawiał urzędników odpowiedzialnych za organizację ruchu, by na okres remontu otworzyć przejazd przez deptak. Postawić barierki dla pieszych, żeby było wiadomo, że jest jakieś utrudnienie, ale w tym czasie przejazd przez deptak musi być. Byłoby łatwiej dla kierowców.Andrzej Brachmański

Cała rozmowa z radnym klubu Zielona Razem dostępna na portalu wzielonej.pl. W niej również o tym, jak ożywić deptak oraz o budżecie obywatelskim Zielonej Góry.

Rozmowa na 96 FM – Andrzej Brachmański

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X