ROZMOWA NA 96 FM:

Pabierowski: amfiteatr? Można tam organizować 100 imprez rocznie

Zadaszyć, wyremontować, a dzięki temu wydłużyć sezon użytkowania amfiteatru – to postuluje Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej, którego zdaniem można by na tym obiekcie organizować około stu imprez rocznie.

Przypomnijmy, miasto ogłosiło konkurs architektoniczny na halę widowiskowo-konferencyjną, która miałaby powstać w miejsce amfiteatru. Z pomysłem tym nie zgadzają się radni Koalicji Obywatelskiej, którzy w tej sprawie protestowali w minioną niedzielę. Przygotowali także petycję. Chcą, by miejsce zachowało dotychczasowy charakter.

Marcin Pabierowski w Rozmowie na 96 FM mówił, że za kwotę, ok. 30 mln zł proponowaną przez magistrat nie da się wiele zrobić.

Nie żartujmy, jest wpisana kwota 30 mln zł. Za to się nie zbuduje dobrej sali. Jeżeli chcemy mieć wymagającą salę, to trzeba wyłożyć na to przynajmniej 150 mln zł. Toruń wyłożył 250 mln zł na bardzo porządny obiekt wielofunkcyjny koncertowo-konferencyjny. My mówimy o jakimś “kadłubku” za 30 mln zł.Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej

Radny Koalicji Obywatelskiej uważa, że za te pieniądze można zmodernizować amfiteatr. Doprowadzić m.in. zadaszenia obiektu.

Zabezpieczyć, wzmocnić. Są różne technologie. Ja nie słyszałem, żeby były jakieś tąpnięcia tej ziemi, żeby skarpa się osunęła, żeby mury oporowe zostały “wywalone” na zewnątrz. Nic takiego nie ma. Jeżeli taki obiekt jest dopuszczony na festiwale, to nic takiego nie ma.Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej

Pabierowski dodał, że obiekty kulturalne tego typu w innych miastach są wykorzystywane z powodzeniem. Przywołał tu m.in. przykłady Kielc i Koszalina. Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia powyżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: