ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Które zmiany odczują pasażerowie, a których nie? O miejskiej komunikacji w Rozmowie na 96 FM

Wróciły tzw. autobusy szkolne, ale są też nowości. Jak jeżdżą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji od września? M.in. o tym dziś kilka chwil temu było w Rozmowie na 96 FM.

Gościem Macieja Noskowicza był Robert Karwacki, zastępca dyrektora MZK.

Od 1 września wróciły autobusy linii szkolnych – linia 4 i 39. Wróciła trasa linii nr 9 do Barcikowic i Zatonia, jednym kursem w godzinach porannych. Nowość to linia nr 38 z Osiedla Śląskiego, przez Podgórną, Lwowską, Sienkiewicza, Kożuchowską do ulicy Botanicznej, która ma dowieźć dzieci do szkoły.

Niebawem MZK z zakładu budżetowego przekształci się w spółkę. – To zmiany, których nie odczują nasi pasażerowie – zapewnił przedstawiciel MZK.

Zgodnie z uchwałą zakład budżetowy może być dofinansowany w wysokości 50%. Jesteśmy już w sytuacji, kiedy dofinansowanie przekroczył tę wartość, dlatego musimy się przekształcić. Dołączymy tym samym do 90% zakładów komunikacji w Polsce, które są spółkami. To usprawni przepływ gotówki i to poprawi naszą kondycję finansową.

Nasz gość mówił też o sytuacji finansowej zakładu. Jakie koszty poniesiono w dobie pandemii? Wydatki, to chociażby środki dezynfekujące, które MZK musiał zakupić. Mniejsza liczba pasażerów również jest odczuwalna w budżecie. Przypomnijmy, że w dobie koronawirusa w autobusach dostępna jest połowa miejsc. Cały program do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X