ROZMOWA NA 96 FM:

Kąpielisko za 30 mln zł? “Powstaną cztery koncepcje”

– Będą cztery niezależne koncepcje dotyczące rewitalizacji kąpieliska w Ochli – mówił nam przed chwilą w Rozmowie na 96 FM Paweł Wysocki. Wiceprzewodniczący rady miasta z klubu Zielona Razem był gościem Kai Rostkowskiej.

To jest temat, który niezmiennie budzi zainteresowanie zielonogórzan. Lista propozycji zmian na terenie kąpieliska, które przesłali mieszkańcy, była ogromna. Wnioski zalały magistrat. Co teraz? O tym mówił nasz gość.

Działaliśmy dwutorowo i w międzyczasie, jak już poznawaliśmy wyniki ankiety, zlecaliśmy projektantom wykonanie czterech koncepcji. Robią to czterej niezależni projektanci. Mają wyznaczony limit – 30 mln zł. Działają na podstawie wyników ankiety.

Koncepcje potem zostaną przedstawione mieszkańcom. Wysocki zapewnił, że rewitalizacja będzie przebiegać tak, by nie naruszyć walorów przyrodniczych tego miejsca.

Nigdy nie wycinamy żadnego drzewa, wiemy, że wszystko można zrobić tak, by zrobić to zgodnie z naturą. Tym bardziej, że tam jest teren już ukształtowany. Jakbyśmy mieli las i nową nieckę do wykopania, to może byłyby takie problemy. A tak odbędzie się to w zgodzie z naturą.

Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. W niej także o rekreacyjnym Parku Wielopokoleniowym, który zostanie otwarty w piątek w Parku Piastowskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: