ROZMOWA NA 96 FM:

Dziś Dzień Sołtysa. M. Jabłonka z Raculi: dla mnie ta praca to spełnienie

Codziennie rano, robi gospodarski objazd rowerem po Raculi. Jednośladem przemieszcza się niemal wszędzie. Organizuje też rowerowe rajdy i żartuje, że jej telefon dzwoni bez przerwy. Mirosława Jabłonka od 2015 roku jest sołtysem Raculi. Jak sama przyznaje ta praca, to dla niej spełnienie, bo lubi być blisko ludzi.

Dziś świętuje, ponieważ 11 marca to Dzień Sołtysa. O specyfice tej pracy na rzecz lokalnej społeczności rodowita raculanka opowiadała w Rozmowie na 96 FM.

Jest to spełnianie się. Nie ma rzeczy, których nie podejmuje się wziąć na klatę. Gdy nie wiem, pytam. Jestem gaduła, mieszkańcy widzą, że mi to chyba wychodzi. Wybrali mnie na kolejną kadencję, wygrałam z dużą przewagą. Jestem zadowolona, że mam takie zaufanie społeczne.Mirosława Jabłonka, sołtys Raculi

Sołtys Raculi przyznaje, że stara się stawić czoła każdemu problemowi. Największym wciąż są drogi. – Z tym zmagają się wszystkie sołectwa – dodaje Mirosława Jabłonka.

Fundusz integracyjny gwarantował nam pieniądze, które przeznaczyliśmy w Raculi na drogi. Ulica Zakole i Wiejska nie zostaną zrobione w tym zadaniu. Potrzeb jest dużo, jakby taki fundusz był za każdym razem, to byłoby super.Mirosława Jabłonka, sołtys Raculi

Więcej o pracy sołtysa i planach raculan na portalu wZielonej.pl i na Facebooku, gdzie zobaczycie całą Rozmowie na 96 FM z Mirosławą Jabłonką.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: