ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Co się zmienia w Budżecie Obywatelskim 2020?

Do 23 czerwca można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego. Za nieco ponad miesiąc, 19 lipca poznamy listę zgłoszonych projektów, a w sierpniu te, które dopuszczono do głosowania. Samo głosowanie potrwa od 12 do 25 sierpnia.

W tej edycji budżetu obywatelskiego zaszło kilka zmian, które wymusiła znowelizowana ustawa o samorządzie gminnym. Jedną z najważniejszych zmian jest zniesienie limitu wieku.

Czyli w tym roku każdy mieszkaniec Zielonej Góry może oddać głos, także nie ograniczamy wieku. Niestety okręgi, które sprawdzały się całkiem fajnie w poprzednich edycjach, ponieważ w każdej części miasta były te inwestycje realizowane, w tym roku już tego nie będzie. Będą to zadania ogólnomiejskie. Nowością jest to, że była gmina Zielona Góra, obecna Dzielnica Nowe Miasto może również aktywnie uczestniczyć.Piotr Dubicki, Urząd Miasta Zielona Góra

W poprzednich latach mieszkańcy dzielnicy Nowe Miasto mogli tylko głosować, teraz mogą również zgłaszać projekty. I w przypadku zgłaszania projektów też jest zmiana względem minionych edycji. We wniosku oprócz nazwy zadania, opisu, lokalizacji i kosztorysu musi się znaleźć również lista poparcia.

Lista poparcia projektu powinna mieć na zadania zlokalizowane w mieście 50 podpisów, a w Dzielnicy Nowe Miasto 15. To nieodłączny załącznik, jeżeli chodzi o formularz, jeżeli takiej listy nie będzie, to ten wniosek zostanie odrzucony ze względów formalnych.Piotr Dubicki, Urząd Miasta Zielona Góra

W tym roku nie ma już podziału na zadania małe i duże. Maksymalny koszt zadania może wynieść 1 mln zł. Pula pieniędzy przewidziana na budżet obywatelski w Zielonej Górze wynosi 6,5 mln zł. Więcej o edycji budżetu obywatelskiego 2020, jak również najważniejsze daty poniżej.

Budżet Obywatelski 2020
Budżet Obywatelski 2020
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00