ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Bocheński o śmieciach: podwyżki muszą być

– Ludziom się wydaje, że wszystko idzie na jedną kupę – tak o segregowaniu śmieci mówi Andrzej Bocheński, radny Zielonej Razem w przeddzień sesji, na której będzie mowa o opłatach za segregację odpadów.

Bocheński uważa, że podwyżki są nieuniknione.

Trochę mnie martwią te nawoływania do szerokiej dyskusji. Matematyka jest nieubłagana. Wszystko to, co nie zapłacimy my mieszkańcy, to zapłacimy my podatnicy, więc kółko się zamyka.Andrzej Bocheński

Nie zmieni się jedno. Wciąż bardziej będzie opłacało się segregować. Obecnie opłata za śmieci segregowanie to 8,80 zł, niesortowane to koszt 15 zł.

Zakład Gospodarki Komunalnej też się głowi nad tym i zastanawia. Widać, że ten zakład od powstania działa inaczej, ciekawiej. Tam nie ma wielkiej pazerności, tylko ma być funkcjonalniej. Jutro odbędzie się wielka dyskusja. Ja jestem zwolennikiem zwiększenia opłat i to mimo, że sam płacę za śmieci niesegregowane, ale to mój wybór.Andrzej Bocheński

Bocheński mówił w Rozmowie na 96 FM, że należy rozważyć ulgi zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych. Tym radni zajmą się na jutrzejszej sesji w ratuszu.

Rozmowa na 96 FM 25-02

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: