ROZMOWA NA 96 FM:UCZELNIA:WAŻNE

30 osób na jedno miejsce kierunku lekarskiego. „Studenci tu zaczynają i tu kończą studia lekarskie”

– Zainteresowanie jest duże – tak o rekrutacji na kierunek lekarski mówiła w dzisiejszej Rozmowie na 96 FM prof. Agnieszka Zembroń-Łacny z Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Trwa rekrutacja na nowy rok akademicki. Jednym z najbardziej obleganych kierunków jest kierunek lekarski. Na jedno miejsce jest trzydziestu chętnych.

Została zwiększona liczba miejsc z 60 na 70 na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Rekrutacja na studia niestacjonarne trwa i dopiero we wrześniu zostanie opublikowana pierwsza lista przyjętych. Zainteresowanie jest bardzo duże.

Do Zielonej Góry na kierunek lekarski przyjeżdża młodzież z całej Polski.

Z Olsztyna, Rzeszowa, Szczyrku, Warszawy, Wrocławia. Na początku martwiliśmy się, że młodzież będzie się przenosiła po pierwszym roku do miast, z których pochodzą. Była taka tendencja na początku, ale ona już w tej chwili nie istnieje. Podejmują studia w Zielonej Górze i zostają do końca. Cieszy nas fakt, że pojawia się coraz więcej studentów z województwa lubuskiego.

Rekrutacja na Uniwersytecie Zielonogórskim cały czas jest prowadzona. Więcej informacji na ten temat na stronie rekrutacja.uz.zgora.pl, zaś cała dzisiejsza Rozmowa na 96 FM z przedstawicielką Collegium Medicum do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00