LUBUSKIE:

Nowe pociągi do 2030 roku i międzynarodowe połączenia. POLREGIO kontynuuje współpracę

Przez kolejne 10 lat będziemy mogli korzystać z pociągów POLREGIO. Spółka podpisała z zarządem województwa długoterminową umowę. To oznacza, że połączeń kolejowych będzie więcej, a w dodatku na trasach pojawią się nowoczesne szynobusy.

Wartość umowy z POLREGIO wynosi ponad miliard złotych. Nasze województwo zyska nowy tabor do przewozu pasażerów, ale też infrastrukturę kolejową.

Ta umowa pozwoliła nam wspólnie zaplanować szereg zakupów, modernizacji, działań, które rozwijają sieć połączeń kolejowych. Dzięki tej umowie powinniśmy dostać w najbliższych latach 13 nowych szynobusów i 6 będzie zmodernizowanych. Na terenie województwa będą funkcjonować dwa zaplecza techniczne: jedno istniejące w Rzepinie będzie zmodernizowane. Odtworzone zostanie zaplecze techniczne w Żaganiu.

W ramach umowy pociągi POLREGIO będą jeździć w kierunku Wrocławia przez Nową Sól i Głogów, do Szczecina i Świnoujścia przez Kostrzyn i Rzepin, a także z Zielonej Góry do Poznania.

Będą również połączenia w kierunku Frankfurtu nad Odrą. Oczywiście skomunikujemy cały południowy obszar regionu, czyli będzie kurs z Żagania do Tuplic i do Forstu, do Goerlitz przez Żary, Żagań, Węgliniec i Zgorzelec. Nowością będzie uruchomienie pociągów do Małomic z Żagania jako bezpośredniego połączenia z Zieloną Górą. Pozostaje w ruchu linia z Poznania do Krzyża i dalej w kierunku Szczecina przez Dobiegniew, którą też jako przewoźnik obsługujemy.

Umowa wejdzie w życie w niedzielę, 13 grudnia, wraz z nowym rozkładem jazdy pociągów. O nim pisaliśmy tutaj.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: