HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Nowy rozkład jazdy pociągów w Lubuskiem: nowe połączenia, komunikacja zastępcza

W tę niedzielę, 13 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów POLREGIO. Będzie aktualny przez rok. Pojawi się 14 nowych połączeń, głównie z myślą o osobach, które dojeżdżają do pracy.

POLREGIO wprowadzi m.in. nowy kurs z Zielonej Góry do Żagania o 6:21.

Najważniejsze są pociągi dodatkowe z Zielonej Góry do Żagania. Umożliwiamy dojazd do pracy czy szkoły na godzinę 8:00 i powrót po godzinie 14:00. Mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń dotyczących uzupełnienia siatki połączeń między Zbąszynkiem a Rzepinem przez Świebodzin. Taki pociąg uruchamiamy od 2 stycznia – będzie to pociąg ze Zbąszynka po godzinie 9:00 i przed 11:00 z Rzepina. Dużo nowych połączeń pojawi się na trasie z Kostrzyna do Gorzowa i Krzyża.

Przy planowaniu podróży pasażerowie powinni zwrócić uwagę na utrudnienia. Ich powodem są prace modernizacyjne na liniach kolejowych.

Przede wszystkim w dalszym ciągu będzie zamknięty odcinek z Czerwieńska przez Sulechów, Babimost do Zbąszynka. Nowy termin zakończenia realizacji projektu modernizacji linii to czerwiec 2021. Do tego czasu będzie oczywiście kursowała komunikacja zastępcza. Autobusy zatrzymują się przy dworcach kolejowych lub – jak w Babimoście – na skrzyżowaniu ulic dochodzących do dworca. W Zielonej Górze startujemy z przystanku autobusowego koło Medkolu, natomiast w Czerwieńsku z przystanku przy rondzie przy dworcu.

Spółka POLREGIO zapowiedziała także korekty rozkładu w przyszłym roku. Latem znów będą kursować weekendowe pociągi do Łagowa. Na to, jak skonstruowany jest rozkład, ma wpływ także sytuacja epidemiczna. Spowodowała, że część połączeń zostanie wprowadzona od lutego i marca.

Więcej informacji o zmianach – w poniższej prezentacji.

Download (PPTX, 4.13MB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: