KULTURA:LUBUSKIE:

Muzyczny raj – w tym roku wirtualnie. Nagrania z Paradyża zobaczymy m.in. w sieci

Festiwal muzyki dawnej w Paradyżu „Muzyka w Raju” zmienił swoją formułę. Organizatorzy przenieśli program tegorocznego wydarzenia na przyszły rok, a teraz prezentują materiały archiwalne – nagrania koncertów, których będzie można wysłuchać w internecie, na stronie wydarzenia.

– Jest to namiastka tego, czym jest normalny festiwal, ale z drugiej strony – coś, co wnosi nową jakość do sposobu, w jaki prezentujemy muzykę dawną – tłumaczy dyrektor festiwalu, Cezary Zych.

Dzięki temu, że mamy świetny kontakt z muzykami, muzycy pozwalają nam ustawiać kamery tak, jak jest to dla nas wygodne. Dzięki temu możemy z tymi kamerami pokazywać rzeczy, które dla normalnej publiczności są w czasie koncertów niewidoczne. Więc nawet jeżeli ktoś był na tych koncertach, myślę, że zobaczy je w zupełnie inny sposób, kiedy będzie miał możliwość śledzenia razem z kamerą rąk klawesynisty albo patrzenia na relacje pomiędzy poszczególnymi instrumentami.
mat.prasowe

Pokazy nagrań z festiwalu odbywają się także w różnych miejscach województwa lubuskiego – w pałacu książęcym w Żaganiu, Muzeum Etnograficznym w Ochli, w pałacu w Starym Kisielinie czy w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej. Festiwal „Muzyka w Raju” potrwa do 23 sierpnia. Udział w projekcjach wymaga wcześniejszych zapisów u lokalnych organizatorów wydarzeń.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00