LUBUSKIE:

Kolejne fundusze dla przyszłych lekarzy i pielęgniarek. Nabór wniosków trwa

Pakiet stypendiów dla młodych Lubuszan i nie tylko ma Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Ogłosił kolejny nabór wniosków o świadczenia dla studentów kierunków medycznych – kierunku lekarskiego, pielęgniarstwa i położnictwa.

O wsparcie materialne można się ubiegać do końca października. Studentom kierunku lekarskiego przysługują 2 tysiące złotych miesięcznie, osobom z pielęgniarstwa i położnictwa – 1200. Muszą jednak zadeklarować, że po skończeniu studiów podejmą pracę w województwie lubuskim –przypomina Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa.

Dzięki temu praktyczne zlikwidujemy deficyt lekarzy w naszym regionie. 1 października rozpoczyna się szósty rok na medycynie, więc za chwilę będziemy mieli absolwentów. Mamy już 130 stypendystów kierunku lekarskiego, którzy podpisali umowy i chcą pracować w regionie lubuskim. Co do kwot – zabezpieczyliśmy do tej pory prawie 3 miliony złotych, w kolejnych latach po milion. 

Urząd marszałkowski prowadzi także program stypendialny „Lubuskie Talenty”. Przyznaje świadczenia uczniom podstawówek i licealistom, szczególnie uzdolnionym w dziedzinie języków obcych, przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatycznych. Wnioski o stypendia będzie można składać od poniedziałku, 28 września do 16 października. Oprócz pieniędzy dla uczniów przewidziane są granty dla nauczycieli – opiekunów stypendystów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: