LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Czy marszałek Polak jest winna podwyżce podatku od nieruchomości? Nie – mówi Jabłoński

Do skrzynek pocztowych zielonogórzan trafiły powiadomienia o podwyżce podatku od nieruchomości. Za podniesienie stawek – według zielonogórskiego magistratu – ma być odpowiedzialna marszałek Elżbieta Anna Polak, która jak czytamy w piśmie „podjęła decyzję o odebraniu Miastu Zielona Góra ogromnych środków finansowych z Unii Europejskiej”.

Powiadomienia zostały rozesłane przez departament prezydenta miasta, czyli Janusza Kubickiego. My postanowiliśmy zapytać, czy to faktycznie marszałek Polak stoi za podwyżkami.

To jest konflikt bezproduktywny. Z mojej perspektywy wywoływany głównie przez prezydenta miasta. Janusz Kubicki podał nieprawdziwe informacje. Byłem zresztą na sesji rady miasta, kiedy uchwalano wysokość tych podatków. 

– mówił Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego. Naszego rozmówcę zapytaliśmy także o to, jaki może być ciąg dalszy wcześniej wspomnianego listu i oskarżeń magistratu w stronę marszałek Polak?

Obawiam się, że zostały przekroczone granice, zapisane w przepisach prawach. Dotyczące tez godności człowieka. Do tego wykorzystano dane mieszkańców. Zarząd na pewno nie zachowa się w podobny sposób.

Jabłoński dodał, że marszałek Polak za pośrednictwem kancelarii prawnej zwróciła się do prezydenta Kubicka o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00