LUBUSKIE:

300 złotych na start. Dobry Start w nowy rok szkolny

Dobry Start to nazwa rządowego programu wsparcia dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wnioski o przyznanie świadczenia rodzice będą mogli składać już od 1 lipca (w formie elektronicznej). Na czym polega i jakie wymagania należy spełnić, by z niego skorzystać?

„Dobry Start” ma być wsparciem dla wszystkich młodych ludzi. Świadczenie będzie bowiem dostępne niezależnie od wysokości dochodu w rodzinie.

Każdy, kto wysyłał dziecko do szkoły, wie, jakie to koszty. Program nie będzie powiązany z kryterium dochodowości. Każde dziecko otrzymuje te 300 złotych.Marek Ast, prezes lubuskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w zielonogórskiej radzie miasta, Piotr Barczak nakłania Lubuszan, by wnioski o „300+” składali jak najwcześniej.

Mam nadzieję, że to pójdzie bardzo sprawnie. Wszystko zależy od tego, kiedy sami rodzice lub opiekunowie będą składali wnioski. Zachęcam, by robili to jak najszybciej. Wiem, że bardzo często rodzicom przypomina się dopiero pod koniec sierpnia albo na początku września. A dobrze jest złożyć wcześniej. Wtedy świadczenie dla dzieci będziemy mogli otrzymać na początku września.Piotr Barczak

W skali kraju program „Dobry Start” ma wspomóc ponad 4,5 miliona dzieci i młodzieży. Prawo i Sprawiedliwość szacuje, że będzie kosztował ok. 1,5 miliarda złotych rocznie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: