POLSKA I ŚWIAT:

Płatny staż w Parlamencie Europejskim: dziennikarze, tłumacze i ….

Zielonogórzanie mogą zgłosić się na pięciomiesięczny płatny staż w Parlamencie Europejskim. Ma on na celu rozszerzanie wiedzy na temat Unii Europejskiej, ale to również szansa zdobycia doświadczenia, którym niewielu może się poszczycić.

Staże miałyby rozpocząć się od 1 października 2017 i trwać do lutego 2018. Ubiegać się o staż mogą m.in. osoby, które posiadają dyplom szkoły wyższej związany z tłumaczeniami pisemnymi, dziennikarze, oraz na przykład absolwenci szkół wyższych, którzy spełnią kilka wymaganych przez organizatorów kryteriów.

  • muszą posiadać obywatelstwo jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej lub kraju kandydującego do przystąpienia do Unii Europejskiej, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 2 przepisów wewnętrznych;
  • muszą mieć ukończony 18. rok życia w chwili rozpoczęcia stażu;
  • muszą posiadać biegłą znajomość jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej;
  • nie odbywali wcześniej płatnego stażu i nie byli zatrudnieni odpłatnie przez okres dłuższy niż cztery kolejne tygodnie na stanowisku opłacanym z budżetu Unii Europejskiej.
  • Staże te są przyznawane na okres pięciu miesięcy, który nie może podlegać przedłużeniu. Większość stażystów odbywa swój staż w Brukseli, część z nich w Luksemburgu  i  tylko  niewielka  liczba  w  Strasburgu  lub  w biurach informacyjnych Parlamentu Europejskiego w państwach członkowskich.

Więcej informacji o płatnych stażach w Parlamencie Europejskim oraz wnioski, które można składać do 15 maja, znajdziecie na stronie http://www.europarl.europa.eu/atyourservice/pl/20150201PVL00047/Sta%C5%BCe.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: