Zmieniony Zastal, ale zwycięstwa nadal okazałe

Nie było niespodzianki w meczu lidera Energa Basket Ligi z ostatnim zespołem w tabeli. Enea Zastal BC pewnie pokonał w hali CRS Polpharmę Starogard Gdański 110:89.

Tuż przed spotkaniem klub poinformował o podpisaniu umowy z Dawidem Bremblym. Przeciwko Polpharmie zadebiutowało natomiast trzech nowych graczy: Nikos Pappas, Skyler Bowlin i Krzysztof Sulima. Najokazalsze liczby miał Grek, który rzucił rywalom 22 punkty i dołożył 7 asyst.

Sam mecz? Niespodzianki nie było, choć do przerwy to Polpharma prowadziła różnicą 6 punktów. W zespole gości błyszczał Trevon Allen, który w pierwszej połowie rzucił 20 punktów, ale po zmianie stron dołożył już tylko 4.

A Zastal atutów miał znacznie więcej i w drugiej połowie mocno je uwidocznił. Skuteczny po zmianie stron był Geoffrey Groselle. Amerykanin kończył mecz z dorobkiem 29 punktów i 8 zbiórek.

Teraz przed zielonogórzanami wyprawa do Moskwy na mecz z Euroligowcem Chimkami. Spotkanie w niedzielę o 13:00.