HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Winobranie promocyjną szansą dla uczelni

– Winobranie może być szansą na promocję Uniwersytetu Zielonogórskiego – takie zdanie wyraził dziś rektor naszej uczelni, profesor Wojciech Strzyżewski.

Gość programu „Rozmowa na 96 FM” mówił o tym, w jaki sposób Dni Zielonej Góry wpływać mogą na markę naszego uniwersytetu.

Uniwersytet Zielonogórski to Zielona Góra. Mieszkańcy będą mogli się zapoznać z tym, co robimy, choćby przez cykl audycji, które prowadzi Radio Index. Na pewno to okazja do promocji.

Rektora zapytaliśmy również o to, czy dobrym pomysłem byłoby przeniesienie Winobrania na czas inauguracji roku akademickiego, czyli na październik.  – Problemem byłaby pogoda – dodaje profesor.

Jednak wrzesień zapewnia lepszą pogodę zdecydowanie. Winobranie historycznie było kiedyś w październiku. Ten termin drugi tydzień września to jednak ukłon wśród turystów i mieszkańców. 

Rektora pytaliśmy również o Bachanalia. Profesor Wojciech Strzyżewski dodaje, że studencka impreza to wciąż jeden wielka znak zapytania.  – Wszystko zależy od tego, jak wyglądać będzie sytuacja epidemiczna w kraju – mówił nasz gość.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: