HOTZIELONA GÓRA:

Słuchacz pyta, prezydent odpowiada: Czy pomnik Andrzeja Huszczy powinien być w innym miejscu?

Jest na deptaku, w sąsiedztwie Lubuskiego Teatru, a ostatnio skutecznie zasłania go ogródek gastronomiczny. Mowa o pomniku Andrzeja Huszczy. Legenda Falubazu „jedzie” na jednym kole, ale w ostatnim czasie może umknąć uwadze przechodniów.

Wszystko przez ogródek gastronomiczny. O pomnik żużlowca i jego lokalizację pytał w audycji Prezydent na 96 FM słuchacz Zbigniew.

Wydaje się, że gastronomia, której poluzowaliśmy dość mocno wymagania, zachowuje się jak ten, kto dostał palec, a pożarł nie tylko rękę, ale i ramię. Ten ogródek będzie wyglądał inaczej. Chcemy też uzupełnić ten pomnik, bo my wiemy, kim jest Andrzej Huszcza, ale przyjezdni mogą nie wiedzieć. Ten pomnik zostanie uzupełniony, a miejsce to – przy okazji remontu deptaka – ma zyskać inny blask. 

Prezydent podkreślił, że wymagania względem gastronomów w przyszłym roku zostaną podniesione po to, żeby bardziej zadbać o estetykę starówki.

A wy gdzie widzielibyście pomnik Andrzeja Huszczy? Dajcie nam znać w komentarzach. Pytania do władz miasta ślijcie na adres: prezydent@wZielonej.pl. Program tradycyjnie w środy o 12:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: