AZS:UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Siatkarze wygrywają po raz drugi!

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego ponownie zwycięski, tym razem na wyjeździe! Podopieczni Roberta Sokala i Roberta Bitnera pokonali w Legnicy Ikara 3:0 (26:28, 22:25, 24:26).

Już pierwszy set pokazał, że akademicy tanio skóry nie sprzedadzą. Wprawdzie głównie gonili, ale końcówkę rozegrali znakomicie, najpierw broniąc kilka piłek setowych, a następnie przechylając szalę na swoją korzyść i wygrywając na przewagi 28:26. W drugiej partii AZS też był lepszy w końcówce, triumfując 25:22.

Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando zielonogórzan, którzy na półmetku prowadzili pewnie. W końcówce przewaga zaczęła jednak topnieć. Ostatnie piłki znów dały dużo emocji i znów były pomyślnie dla AZS-u. Akademicy triumfowali na przewagi 26:24 i w całym meczu 3:0.

To druga z rzędu wygrana naszych siatkarzy w drugiej lidze. Przed tygodniem akademicy pokonali MUKS Ziemię Milicką 3:2, wówczas było to przełamanie po dziesięciu porażkach z rzędu. Tym samym zielonogórzanie kończą rok 2020 dwoma zwycięstwami. Na parkiety wracają 9 stycznia. Podejmą wówczas w hali UZ sąsiada w tabeli Volley Jelcz Laskowice.