Puchar Polski: Zielonogórzanie w finale!

Enea Zastal BC w finale Suzuki Pucharu Polski! W sobotnim półfinale zielonogórzanie nie dali szans Arged BM Slam Stali Ostrów Wlkp. Ekipa Žana Tabaka wygrała 105:79.

Przed meczem mówiło się, że to przedwczesny finał. Spotkały się w nim zespoły, których szanse wielu fachowców oceniało najwyżej.

Pierwsza kwarta wyrównana. Początek dla Stali, ale z czasem coraz lepiej spisywali się Zatalowcy, którzy po pierwszych 10 minutach prowadzili 30:25. Druga odsłona to już popis ekipy Tabaka, którzy do szatni udali się z 18-punktowym prowadzeniem.

Po przerwie Zastal kontrolował sytuację na parkiecie. Świetni byli w biało-zielonych barwach Iffe Lundberg i Janis Berzins. Pierwszy kończył mecz z 29 punktami, 7 asystami i 6 zbiórkami, Łotysz zanotował zaś 26 „oczek” i 5 zbiórek. Zielonogórzanie pewnie wygrali też zbiórki, zanotowali aż 29 asyst i zaledwie 5 strat.

Co może martwić przed niedzielnym finałem? Kontuzja Cecila Williamsa. Amerykanin w trzeciej kwarcie opuścił parkiet z kontuzją kostki.

Finał w niedzielę o 17:00. Zielonogórzanie zagrają w nim ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym Trefl Sopot zmierzy się z PGE Spójnią Stargard.