HOTROZMOWA NA 96 FM:ŻUŻEL:

Pogoda torpeduje plany żużlowców Falubazu

– Musimy być cierpliwi – mówił o pierwszym wyjeździe na tor żużlowy trener Falubazu Zielona Góra Piotr Żyto. W Rozmowie na 96 FM dziś przygotowania do premiery ligowego sezonu, która w PGE Ekstralidze już za niespełna miesiąc.

Aura dla żużlowców nie jest łaskawa. W Zielonej Górze ze zniecierpliwieniem spoglądają na prognozy pogody.

Pogoda jest jaka jest i czekamy na poprawę. Szukamy różnych rozwiązań. W innych ośrodkach też pogoda się zepsuła. Musimy być cierpliwi. Ogólnie tor w 3/4 jest w dobrym stanie. Jedynie jest problem na pierwszym łuku, gdzie słońce mniej operuje przez zadaszenie. Jak wróci słoneczko, to 1-2 dni i będziemy mogli jeździć. Reszta toru jest dobrze przygotowana.

Na 20 i 21 marca Falubaz miał zaplanowane pierwsze sparingi z Fogo Unią Leszno. Na dziś te spotkania stoją pod znakiem zapytania.

Rozmawiałem z Piotrem Baronem wczoraj. Jeżeli nie będzie jazdy dłuższej dla zawodników, zwłaszcza dla młodszych, to nie będziemy ich organizować w tym terminie i przesuniemy je na później.

Trener zielonogórzan pytany był też o atuty Falubazu w wersji 2021.

Można sobie zestawienie zrobić. Wziąć punkty Vaculika i Jensena oraz punkty Žagara i Fricke’a. Jest to równomierne. To samo zawodnik u-24. On wejdzie w miejsce Lindbaecka, który też poza paroma meczami szału nie robił. Wiadomo, że oczkiem w głowie będą juniorzy. Nie mówię, że mają robić punkty, jak i poprzednicy, ale jeżeli nie będą przegrywać biegów młodzieżowych i gdzieś tam dorzucą jakieś punkty, to będę zadowolony. Wtedy większą pracę będą musieli wykonać seniorzy. Myślę, że w tym roku Patryk odpali, bo jeździć potrafi. Problemy sprzętowe będą poza nim i będzie liderem z prawdziwego zdarzenia.

W klubie zmienił się kierownik drużyny. Po rezygnacji Tomasza Walczaka jego miejsce zajął Marek Mróz.

Tomek zrezygnował w ciężkim momencie. To musi być gość, który coś potrafi i którego środowisko sędziów i komisarzy trochę zna. Jego rolą będzie na meczach wyjazdowych rozmowa o torze. Na meczu trenera wcale nie musi być. Rozglądałem się, a że Marek skończył pracę w Opolu, to zapytałem, czy nie chciałbym pomóc.

Inauguracja żużlowych zmagań w elicie 4 kwietnia. Falubaz w Wielkanoc zmierzy się w Toruniu z beniaminkiem, eWinner Apatorem. Cała Rozmowa na 96 FM ze szkoleniowcem zielonogórzan na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: