HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Piotr Barczak : Udzielenie absolutorium i wotum nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem

Za nami gorąca sesja Rady Miasta Zielona Góra. Gorąca zwłaszcza ze względu na ożywione dyskusje i panujące wśród radnych nastroje. Niektórzy wtorkową sesję nazywają najważniejszą – bo to właśnie podczas niej zdecydowano o udzieleniu prezydentowi absolutorium oraz wotum zaufania.

O tym, że jest to najważniejsza sesja dla samorządu przekonuje również Piotr Barczak, przewodniczący Rady Miasta Zielona Góra.

To są trzy dokumenty podsumowujące. Ponadto jeśli prezydent nie dostałby w dwóch kolejnych latach wotum zaufania to może dojść nawet do odwołania prezydenta. 

Janusz Kubicki w obu przypadkach – jak już was informowaliśmy – zdobył po 19 głosów za. Taki wynik nie dziwi Barczaka. Tym bardziej że radni głosowali na podstawie raportu oraz opinii przygotowanych przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

Były one pozytywne, więc z punktu widzenia finansowego trudno byłoby znaleźć jakieś uwagi. 

W pierwotnym założeniu – ocenie powinny być poddane działania oraz realizacja budżetu za rok ubiegły. Jak mówi przewodniczący Rady Miasta Zielona Góra – rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej. Bo każde głosowanie to politycznie przepychanki i gierki. Czy też załatwianie interesów Urzędu Marszałkowskiego, w którym to część radnych jest zatrudniona.

Chyba prezydent ma rację, że nie powinno być przerzucania potrzeb Urzędu Marszałkowskiego. Nasze relacje ogólnie powinny być dobre.

„Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku na antenie Radia Index. Zawsze o 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X