HOTLUBUSKIE:

Lubuszanie 60+ świętują. Ruszył Lubuski Tydzień Seniora [WIDEO]

Po pandemicznej przerwie seniorzy z naszego regionu ponownie się spotykają i świętują. Ruszył bowiem Lubuski Tydzień Seniora. Inauguracja miała miejsce w Urzędzie Marszałkowskim. Na uroczystości pojawiła się blisko setka Lubuszan, między innymi z Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego oraz Wschowy.

I choć miejscowości te są dość mocno rozrzucone po naszym regionie, to lubuskich seniorów więcej łączy niż dzieli. Na początek ogromna potrzeba spotkań – mówi Urszula Chudak z Lubuskiej Społecznej Rady Seniorów.

My jesteśmy tak bardzo złaknieni tego, po okresie pandemii i izolacji. Wyszliśmy z tego okaleczeni. To było potrzebne, ale teraz chcemy być tu i teraz, ten tydzień jest idealną do tego okazją.

Jaki jeszcze jest lub powinien być współczesny senior? To zdradził nam pan Zdzisław, senior z Krosna Odrzańskiego.

Nie ma nic gorszego dla seniora, niż siedzenie w fotelu. Po prostu tak jak silnik nieużywany rdzewieje, tak i człowiek. Współczesny senior powinien być wzorem. Aktywny, mądry i współczujący. 

Żeby współpraca z seniorami układała się jeszcze lepiej, w niektórych lubuskich gminach powołani zostali nawet pełnomocnicy do spraw seniorów, nazywani pokoleniowymi łącznikami. Jednym z nich jest Jolanta Awsiukiewicz.

Na ten moment uczymy się rozmawiać, szukamy kompromisu. Ale obie strony są przychylnie nastawione do współpracy, mamy dużo planów na przyszłość. 

Dodajmy, że w ramach Lubuskiego Tygodnia Seniora na terenie całego naszego regionu będą się odbywały różnego rodzaju wydarzenia, w tym grzybobrania, wycieczki oraz wykłady.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: