HOTPIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

List intencyjny podpisany! Starania o stadion piłkarski w mieście oficjalnie rozpoczęte [WIDEO]

Czy Zielona Góra doczeka się piłkarskiego stadionu z prawdziwego zdarzenia? To wciąż brzmi niewiarygodnie, ale w realizacji marzenia ma pomóc zgodna wola wielu środowisk politycznych i zabezpieczenie finansowania z kilku źródeł.

Dziś w siedzibie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej podpisano list intencyjny, skierowany do ministerstwa sportu.

Dzisiaj nadszedł taki moment, kiedy chcemy podpisać wspólnie pismo do ministra sportu Kamila Bortniczuka i sekretarza stanu Łukasza Mejzy, aby wsparli nas w tej inicjatywie budowy stadionu.

Robert Skowron, prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej wspólnie z wicemarszałkiem województwa Stanisławem Tomczyszynem, prezydentem Januszem Kubickim podpisał się pod tym listem.

Według szacunków stadion w Zielonej Górze miałby kosztować 100 mln zł. Połowa środków miałaby pochodzić z rządu. O resztę zadbałby samorząd województwa i miasto.

Jeżeli budżet państwa przeznaczyłby co najmniej 50 mln zł, które my tutaj zakładamy, to pozostałe samorząd miasta i województwa byłby w stanie dołożyć. 

Prezydent Janusz Kubicki pytany o lokalizację wykluczył obiekt przy Wyspiańskiego. Stadion miałby znaleźć się przy ul. Sulechowskiej w kompleksie innych obiektów sportowych.

Jeżeli koszty byłyby zbyt duże, to planujemy budować etapami, żeby budować od tego, co jest niezbędne, czyli podgrzewana murawa, oświetlenie i jedna trybuna. Potem, wraz z rozwojem sportowym, dobudować pozostałe.

Prezydent liczy, że w przypadku zabezpieczenia środków finansowych prace projektowe mogłyby się rozpocząć już w przyszłym roku, a w latach 2023-2024 prace budowlane.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: