HOTWINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Dziś wystąpi Nosowska! Co jeszcze na Winobraniu w niedzielę? [PROGRAM]

Drugi dzień świętowania zwieńczy koncert Nosowskiej, ale nie tylko ta artystka wystąpi na scenie. Program winobraniowej niedzieli prezentujemy poniżej.

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ulicy Kasprowicza)

godz. 15:00 Bolero, Nietkowianki, Raculanki, Nasza Łężyca

godz. 18:00 „Jak wędrowne ptaki” koncert Studentów i Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego

godz. 20:30 Nosowska

WYJAZDOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM

godz. 16:30 – 17:00 Kiełpin (park)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, Winnogóra – Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia

NIEWINNY OGRÓDEK W WINNYM OGRODZIE (Winne Wzgórza przy Palmiarni)

godz. 18:00 – 22:00 „Rozkoszuj się Winobraniem” strefa chillout’u z DJ Verlake

godz. 18:00 – 22:00 Piwniczka Gremplera zaprasza (regionalne lubuskie wina)

godz. 21:30 – 22:00 Karmazyn Fireshow – pokaz w stylu Electroswing

O WINIE PRZY STOLIKU I SPACERZE

godz. 11:00 – 12:30 Spacer z przewodnikiem po winiarskich zabytkach Zielonej Góry

(zbiórka Planetarium Wenus, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spacerem)

godz. 12:00 – 21:00 Piwnica winiarska przy Wodnej 32 zaprasza

godz. 16:00 „Szlakiem Fryderyka Seydela i jego stu winiarek” spacer z degustacją win (zbiórka Wzgórze Augustyna, ul. Kilińskiego, bilety w cenie 45 zł do nabycia www.winnicamilosz.pl)

XII FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)

bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 4 do 12 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8 w godzinach 10:00-17:00; w dniu wyjazdu w cenie 55 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:00 – 17:00.

Rozkład:

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 12: odjazd godz. 10:00, powrót ok. godz. 13:00

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie – WinoBus nr 13: odjazd godz. 10:00, powrót ok. godz. 13:00

Winnica „Miłosz” w Zaborze – WinoBus nr 14: odjazd godz. 10:30, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 15: odjazd godz. 10:30, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Pod Wieżą” Trzebule – WinoBus nr 16: odjazd godz. 13:30, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Saganum Trakt Winny” w Żaganiu – WinoBus nr 17: odjazd godz. 13:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Marcinowice” w Marcinowicach k. Krosna Odrzańskiego – WinoBus nr 18: odjazd godz. 13:30, powrót ok. godz. 17:00

Winnica „Mozów” w Mozowie – WinoBus nr 19: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 17:00

Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 20: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Eguus” w Zaborze – WinoBus nr 21: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Cantina” w Mozowie – WinoBus nr 22: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 20:00

Winnica „Żelazny” w Łazie – WinoBus nr 23: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 20:00

WinoBusy w rygorze sanitarnym *

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 10:00 – 18:00 Produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła, fotościanka, Miś LCPR… i wile innych smaków i przysmaków. (organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (plac Teatralny)

godz. 12:00 – 19:00 Program PIONA: strefa animacji dla dzieci, zabawy, gry edukacyjne i eksperymenty (organizator: Radosław „Rademenez” Blonkowski, FBrademenez)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE

godz. 16:00 i 19:00 „Najsłodszy owoc” reż. Dariusz Taraszkiewicz, Teatr Skene z Warszawy

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

REJSY BARKĄ PO ODRZE I OBRZYCY („Przystań Tu” w Cigacicach)

godz. 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 Winobraniowe rejsy barkami wzdłuż winnic w Górzykowie

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godz. 10:00 „Insect day” spotkaniami ze specjalistami, wystawa, warsztaty

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (organizator: CNK Centrum Przyrodnicze, www.centrumprzyrodnicze.pl)

godz. 12:00 Pokaz pracy bartnika, wystawa, warsztaty

PARKING Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (organizator: CNK Centrum Przyrodnicze, www.centrumprzyrodnicze.pl)

godz. 12:00 – 18:00 Strefa Dzieciaka z dmuchańcami oraz ścieżką i planszą pneumatyczną

Park Tysiąclecia, ul. Wazów 3 (organizator: Centrum Pomocy „Warto jest pomagać”, Park Trampolin Zajawka www.wartojestpomagac.pl )

godz. 12:00 – 18:00 „Zostań żołnierzem RP” piknik wojskowy, w programie m.in. pokaz sprzętu wojskowego

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20

od godz. 13:00 „Voyager” pokaz premierowy – bilety

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10 (organizator: CNK Planetarium Wenus, www.planetariumwenus.pl)

13:00 – 18:00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

IMPREZY SPORTOWE

godz. 8:30 Wojskowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20

WYSTAWY

godz. 10:00 – 17:30 Wystawy stałe: „ZOOM” wystawa interaktywna, „Zwierzęta naszych lasów”

Wystawy czasowe: „Tradycje bartne”, „Moje Himalaje”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Dąbrowskiego 14 (www.centrumprzyrodnicze.pl)

godz. 10:00 – 16:00 Wystawy czasowe: „Czterej pancerni i pies – pamiątki Klubu Pancernych z Żagania”, „Srebrne monety pamiątkowe NBP ze zbiorów Lubuskiego Muzeum Wojskowego”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, „Kobiety żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

godz. 10:30 – 17:30 Wystawa stała: „Zobacz meteoryty”

Projekcje 2D w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Mała Gwiazdka”, „Komórki”, „Jesteśmy Gwiazdami!”, „Aurora”, „Powrót na Księżyc”, „Życie drzew”, „Błękitna Polaris”, „Tajemnice Ciemnej Materii”, „Voyager” – bilety

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10 (www.planetariumwenus.pl)

godz. 11:00 – 17:00 Wystawy czasowe: „Woda” fotografie członków Klubu Fotograficznego “FOTOOKO” działającego przy ZUTW Zielona Góra; Michael Mayevsky „Rysunek satyryczny”. Wystawa jest nagrodą w XXIII Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny ph.

„Maska” organizowanym przez WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze

Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19 (www.bwazg.pl)

godz. 11:00 – 20:00 Wystawa czasowa: „Z historii konkursu na plakat winobraniowy”

Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (www.zpap.zgora.pl)

godz. 11:00 – 17:00 Wystawy czasowe: „Helena Zadrejko. Malarstwo. 50-lecie pracy twórczej”, „Od winiarni Briegera do cerkwi grekokatolickiej”, „Śladym1962-2021- wystawa Tomka Kawiaka”, „Sztuka chińska ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie”, „Chiny – tradycja i kultura.

Fotografie Edwarda Grzegorza Funke”

Ekspozycja stała: do dyspozycji zwiedzających dostępne będą także Ekspozycje historyczne, poświęcone tradycjom winiarskim naszego miasta i regionu., a także prezentacje sztuki współczesnej, Muzeum Wina, Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra – region

lubuski, Galeria Złotego Grona. Kolekcja Sztuki Polskiej XX wieku, Galeria witraży Marii Powalisz-Bardońskiej, Sala Zegarowa, Galeria Mariana Kruczka, Muzeum Dawnych Tortur, Galeria piastowskich książąt śląskich, Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej, Galeria Tadeusza Kuntze, Winiarnia mieszczańska

Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (www.mzl.zgora.pl)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: