SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Horror w Słupsku, Zastal wygrał z Czarnymi

Ważne wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi odnieśli koszykarze Enei Zastalu BC. Zielonogórzanie pokonali bezpośredniego rywala w walce o fazę play-off – Grupę Sierleckich Czarnych Słupsk 66:64.

Nie był to ładny mecz, obie drużyny popełniały sporo błędów. Zastal po pierwszej kwarcie przegrywał 12:16, ale w drugiej zielonogórzanie zagrali skuteczniej, wyszli nawet na prowadzenie (24:19 po trójce Kutlesica). Czarni odrobili te straty i do przerwy prowadzili 30:29. Zielonogórzanie w trzeciej kwarcie znów odskoczyli, po trzech kwartach prowadząc 53:49. W ostatniej odsłonie zastalowcy odskoczyli na trzynaście punktów (62:49). W końcówce jednak gospodarze odrobili straty. Na 20 sekund było tylko 66:64 dla Zastalu. W ostatniej akcji Czarni jednak nie wykorzystali szansy na doprowadzenie do dogrywki i punkty pojechały do Zielonej Góry.