Czwarta wygrana Stelmetu w lidze VTB! Przesądziły “trójki”

To był prawdopodobnie najlepszy mecz Stelmetu w lidze VTB. Zielonogórzanie w niedzielny wieczór dopisali do licznika zwycięstw czwórkę, pokonując rosyjski Avtodor Saratow 108:100.

Biało-zieloni zaczęli jednak gorzej niż przyjezdni, warto nadmienić, że do przerwy popełnili aż 13 strat. Dużo też faulowali, a to dawało Avtodorowi punkty, a trenerowi Jovoviciowi utrudniało rotacje w składzie. Po dwudziestu minutach Stelmet przegrywał 44:48.

W drugiej połowie gra gospodarzy wyglądała już zdecydowanie lepiej. W 25. minucie wyszli oni na prowadzenie, a końcówka trzeciej kwarty to show Przemysława Zamojskiego, który najpierw trafił za trzy, przy okazji będąc faulowanym. Rzut wolny wykorzystał i po trzydziestu minutach Stelmet prowadził 73:71.

Ostatnia kwarta tego meczu to kontrolowanie wyniku przez gospodarzy, którzy ostatecznie pokonali Avtodor Saratow 108:100.

Myślę, że dla kibiców był to fajny mecz. Ofensywny. Wiedzieliśmy, że drużyna z Saratowa właśnie taka jest. Staraliśmy się tym samym odpowiedzieć. Mieliśmy dobry wieczór pod względem strzeleckim, więc cieszymy się.Przemysław Zamojski, Stelmet Enea BC Zielona Góra

Zielonogórzanie świetnie rzucali za trzy, na 30 prób wpadło 16. Solidnie zagrali Boris Savović i Quinton Hosley. Ten pierwszy, już jako zawodnik Saratova rzucił 10 punktów i miał 4 zbiórki, powracający zaś do Stelmetu Hosley zakończył mecz z czterema punktami.

Hosley przydał się, jak najbardziej. Jest to zawodnik, który załata nie jedną dziurę, pomoże w ataku. Może bronić wysokich zawodników, może też zagrać z przewagą z obwodowymi pod koszem i naprawdę przyda się nam w każdym elemencie. Cieszymy się, że jest z nami. Przemysław Zamojski, Stelmet Enea BC Zielona Góra

Teraz przed Stelmetem podróż do stolicy Kazachstanu. We wtorek zielonogórzanie zmierza się z BC Astaną.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Avtodor Saratow 108:100 (20:24; 24:24; 29:23; 35:29)