LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. Czy powróci nauka zdalna?

Po kilkutygodniowej przerwie do szkolnych ławek powracają uczniowie. W lubuskiem ich powrót będzie jednak dość krótki, bo już od 17 stycznia rozpoczną się ferie. 

O tym, że nauka zdalna ma olbrzymi i niestety negatywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży nie trzeba nikogo przekonywać. Wspominają o tym nauczyciele. Jeśli jednak wciąż utrzymuje się wysoki trend zakażeń, nie może też dziwić fakt, że szkoły jeszcze w tym roku ponownie mogą zostać zamknięte. – Należy się tego spodziewać, ale wtedy można przystąpić do nauki hybrydowej – uważa Bożena Mania – szefowa lubuskich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Zdalna nauka zostawia ślady w psychice dziecka. Życzylibyśmy sobie, by było jej jak najmniej. Ale jeśli już będzie, powinna być wtedy, gdy jest potrzebna. Lepszym elementem jest hybrydowego nauczania. Mam rodzinę w Szkocji i w Niemczech, tam jest hybrydowe nauczanie, dwa tygodnie na dwa tygodnie. Podobnie jest w przedszkolach, to jest możliwe do zrobienia.

Bożenę Manię zapytaliśmy o szczepienia wśród nauczycieli. Wciąż bowiem wielu przedstawicieli grona pedagogicznego nie chce się zaszczepić.

Dane mówią o 60-70 procentach zaszczepionych , ale chyba zawyżam tę tendencję. Moje wrażenie, jest takie, że chyba połowa na połowę. Nauczyciele nie są jakąś enklawą w społeczeństwie, która ma takie, a nie inne poglądy. 

Przypomnijmy, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia od marca szczepienia wśród nauczycieli mają być obowiązkowe.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00