WAŻNEZIELONA GÓRA:

Nowe karmniki i budki lęgowe w mieście. To wspólne dzieło mieszkańców oraz leśników [WIDEO]

Zrębki, krążki, a do tego budki lęgowe i karmniki – takie ekologiczne cuda powstały z drzewka bożonarodzeniowego, które jeszcze kilka tygodni temu stało tuż obok ratusza oraz z choinek, które Zakład Gospodarki Komunalnej odebrał od mieszkańców Zielonej Góry. 

Jeden z karmników stanął w niewielkim parku tuż obok siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Góry. Mówi dyrektor instytucji, Wojciech Grochala.

To bardzo dobrze pokazuje, że można działać ekologicznie. Choinki cieszą nas już nie tylko w trakcie świąt, ale też w inne miesiące. Choć już w innej postaci. 

 

Jak mówi Janusz Kubicki, prezydent naszego miasta, akcje Eko – choinka i Eko – patrol są dowodem na to, że Zielona Góra to miasto stawiające na ekologię.

To jest kwestia pokazywania ludziom, jak ważna jest ekologia. Jesteśmy najbardziej zielonym miastem w całym kraju i bardzo o to dbamy i zabiegamy, żeby dobrze nam się żyło, zgodnie z ekologią. 

O ekologię, a co za tym idzie także o nowe karmniki i budki lęgowe zadbali przede wszystkim zielonogórzanie. Mówi Krzysztof Sikora, prezes ZGK w Zielonej Górze.

Mieszkańcy trzymali się harmonogramów odbioru tych drzewek, za co wielkie brawa dla nich. Bardzo nam to ułatwiło odbieranie choinek. Ogólne widać wzrost świadomości na temat ekologii wśród zielonogórzan. 

Dodajmy, że leśnicy oraz ZGK przygotowali dla mieszkańców konkurs, podsumowujący akcję “Eko – choinka”. Do zgarnięcia są nagrody, oczywiście ekologiczne. Szczegóły zabawy znajdziecie na facebookowym profilu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00