WAŻNEZIELONA GÓRA:

Niewybuchy przy ulicy Dzikiej. Będzie ewakuacja mieszkańców

Niewybuchy z czasów II wojny światowej znaleziono przy ulicy Dzikiej w Zielonej Górze. To wstępne ustalenie policyjnych pirotechników. 
Po ustaleniu tych faktów zielonogórska policja, Państwowa Straż Pożarna oraz Urząd Miasta zarządzili ewakuację mieszkańców.
Oto komunikat:
Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom tej okolicy, na czas podejmowania niewybuchów zarządzona zostanie ewakuacja mieszkańców pobliskich budynków i instytucji. Ewakuacja rozpocznie się 26 września od godziny 7.30. Działania saperów mogą potrwać co najmniej do godziny 13.00. Okoliczni mieszkańcy zostaną ewakuowani autobusami komunikacji miejskiej z przystanków na ul. Staszica przy Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych oraz z przystanku na ul. Staszica przy pływalni.
Ewakuowane osoby zostaną umieszczone w następujących lokalizacjach:
1. Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50
2. Budynek UZ, Wydział Mechaniczny, ul. Szafrana 4
3. Wydział Matematyki UZ ulica Szafrana 4a
Prosimy wszystkie osoby zamieszkujące obszar, który będzie ewakuowany, o zamknięcie dopływu prądu i wody przed opuszczeniem mieszkania, zamknięcie okien, zabranie ze sobą tylko najpotrzebniejszych rzeczy, w tym dokumentu tożsamości i niezbędnych leków. Wszystkim ewakuowanym mieszkańcom zostanie zapewnione bezpieczne schronienie.
Uprzejmie prosimy o przekazywanie informacji rodzinie i sąsiadom.
Ewakuacja rozpocznie się 26 września od godziny 7.30. Działania saperów mogą potrwać co najmniej do godziny 13.00.
Strefa ewakuacji obejmuje następujące ulice:
Sportowa, Klementowskich, Zamenhofa 3-7, 13-19, 21-25, 40-46, 32-38, Czubińskiego, Zakręt, Dolna, Dolina Zielona od 19 do sali weselnej, Wazów, Bema, Wyspiańskiego, Szafrana do Wazów, Dzika, Żabia.
fot. UM
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00