WAŻNEZIELONA GÓRA:

Na sesji o transporcie i mobilności. Jak wypada Zielona Góra?

Zielonogórscy radni podczas wczorajszej sesji przyjęli Plan Zrównoważonej Mobilności dla Zielonogórsko – Nowosolskiego Obszaru Funkcjonalnego.

To dokument niezbędny, aby móc starać się o środki unijne na zadania związane z transportem i mobilnością. Plan został wykonany w oparciu o analizy, badania i konsultacje społeczne. Odpowiedzialna za to była zewnętrzna firma TOR. Jej przedstawiciel, obecny na sesji, Maciej Mysona zwrócił uwagę na duże plusy Zielonej Góry.

Na tle Polski wypadacie całkiem nieźle. Bardzo ciekawie przebiegł proces zaangażowania mieszkańców, dość dobrze wygląda transport autobusowy. Dzięki szerokiej siatce mamy dobrą ofertę tych połączeń autobusowych.

Są jednak także kwestie, nad którymi nasze miasto musi jeszcze popracować.

Przede wszystkim musimy pracować nad koordynacją inwestycji. Na przykład tak, by sieć dróg rowerowych była jednolita i aby poruszać się tak, że jeśli jedna jednostka samorządowa robi inwestycje do swojej granicy, druga robi w podobnym standardzie, tak aby wszystko tworzyło sieć.

Dodajmy, że plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Zielonogórsko – Nowosolskiego Obszaru Funkcjonalnego jest dokumentem strategicznym. Definiuje długofalową wizję rozwoju transportu i mobilności na terenie całego obszaru.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00