WAŻNEZIELONA GÓRA:

Co się dzieje na wiadukcie przy Zjednoczenia? Trwa odbudowa wschodniej nitki

Trwa odbudowa nitki wschodniej wiaduktu. Miasto informuje, że w tej chwili wyburzono już fundamenty filarów starego obiektu. Firma Nowak-Mosty na plac budowy weszła we wrześniu.

W pierwszej kolejności zajęła się rozbiórką tzw. stóp fundamentowych, które pozostały po rozbiórce ustroju nośnego obiektu. Zamontowano też pale pod fundamenty. Na dwóch podporach wykonano już zasypki wykopów, na pozostałych prace są w toku. Obecnie roboty koncentrują się na wyburzeniach trzech kolejnych fundamentów (od strony ronda PCK do torów kolejowych) oraz przekopach kontrolnych, aby zlokalizować potencjalne kolizje z tzw. urządzeniami obcymi.

Przypomnijmy. Miasto otrzymało z rządowej rezerwy subwencji ogólnej, około 40 mln zł dofinansowania na prace na ul. Zjednoczenia. Dotacja do tego zadania, może wynieść maksymalnie 50 proc. wartości robót. Niewykorzystana kwota subwencji zostanie przeznaczona na wykonanie drugiego, zachodniego wiaduktu (trzeba go rozebrać). W planach jest realizacja inwestycji w latach 2025-2026.

Źródło: Urząd Miasta

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00