SPORT:ZIELONA GÓRA:

ZKS Palmiarnia w trakcie barażów. Tenisistki i tenisiści walczą o awans

Przed tenisistkami i tenisistami ZKS Palmiarnii Zielona Góra decydujące mecze barażowe, których stawką jest awans do wyższej klasy rozgrywek. Na “pierwszy ogień” pójdą panie, które walczą o awans do pierwszej ligi.

Zielonogórskie tenisistki w pierwszym spotkaniu w Drzonkowie zremisowały z MKS-em Czechowice-Dziedzice 5:5. Rewanż w hali przeciwnika 10 czerwca. Z kolei druga drużyna ZKS-u w rywalizacji mężczyzn powalczy przeciwko ekipie z Bielska Białej. Stawką jest miejsce w superlidze. Mecze odbędą się 15 i 18 czerwca. Jakie szanse mają nasze drużyny? Pytamy trenera Lucjana Błaszczyka.

Dziewczyny zremisowały pierwszy mecz 5:5. Ale mają dobre sety i sytuacja jest taka, że wszystko jest możliwe. Wygląda to dobrze. Jestem dobrej myśli. A panowie? Będzie to wyrównany mecz, forma dnia zdecyduje. Będziemy walczyć, by druga drużyna tez awansowała. 
Błaszczyka pytamy ponadto, czy znany jest już skład pierwszej drużyny ZKS-u. Okazuje się, że tak.
Taisei Matsushita zostaje, Navis Shamp zostaje, Mateusz Zalewski zostaje, Patryk Bielecki także. Kamil Nalepa odchodzi w jego miejsce jest Patryk. Nie szukamy nowych zawodników, nie mamy możliwości finansowych, Skupiamy się na trenigach i szkoleniu. 
Dodajmy, że wspomniany Kamil Nalepa od nowego sezonu walczyć będzie o punkty w pierwszoligowej drużynie z Ostrzeszowa.
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00